איך מתמודדים עם המשפחה בתכנון חתונה


מאורסים? מזל טוב! התכוננו להתקפת ביקורת.

 

כאילו שזה לא מספיק קשה לתכנן חתונה – ההתעסקות עם צלמים, די ג'יי, עיצוב, בחירת מקום, שמלה (הו השמלה!!), תקציב, לחצים של בני משפחה ומה לא.. עכשיו תוסיפו לכל הלחץ הזה קייטרינג טבעוני וכל מה שמתלווה אליו.

אני טבעונית, והארוס שלי ממש לא. זמן די קצר אחרי הצעת הנישואין התפוגגו להם הסרטים של דיסני והתחילו הדיונים על הקייטרינג בחתונה. אני רוצה טבעוני, הוא רוצה בשר, כל מי שמכיר אותנו מרגיש צורך לדחוף את האף למרות שממש לא ביקשנו. בהתחלה הוא זרם איתי- התקשרתי, ביררתי, קבעתי, תיאמתי ואז הגענו לטעימות במספר חברות קייטרינג טבעוני, בלשון המעטה – לא התרשמנו בכלל: מחירים גבוהים לאוכל בינוני שרוב האורחים הקרניסטים שלנו לא יתחברו אליו.

בשלב הזה בן זוגי הודיע שטבעוני לא יהיה, ונחפש צמחוני – שוב ההתערבות של כל העולם ואשתו ("אם את מוותרת על חלב תוותרי גם על דגים"). אני הסכמתי להתפשר אבל המשכתי לחפש בסתר קייטרינג טבעוני. אחרי שהבנו שזה לא יילך.. התחלנו לחפש קייטרינג לא טבעוני – שיש לו תפריט טבעוני – ככה נקבל מחיר הוגן, ותפריט ללא תחליפי בשר, כי כל הטופו והסייטן הזה, לא מדבר לרב האנשים. אחרי כמה וכמה ניסיונות כושלים וטעימות לא מוצלחות כשהייתי כל כך קרובה לייאוש..

מצאנו את האחד!! הקייטרינג על הבופה הלבן!

חשבתם שפה הסתיים הסיפור? סוף טוב? לא ולא! שכחתם את אותם בני משפחה שלנו מקודם, שמעתי שלל דעות, שליליות ברובן, על כמה זה לא מכובד לעשות חתונה טבעונית, שאולי עדיף לא להגיש אוכל בכלל אלא רק קפה ועוגות (אמא שלי אחראית על הפנינה הזו), שאני לא בסדר כי אני לא מתחשבת באורחים, ויותר מצחיק – שאני לא מתחשבת בחתן: וכל מי שמכיר את החתן אפילו קצת, מבין שהוא יודע לדבר בשם עצמו. והציטוט האהוב עליי ביותר – "מה, טבעוני? אז יהיה רק במבה וביסלי?"

אז איך מחליטים את מי לרצות? בעיניי, התשובה היא פשוטה מאוד – אך ורק את עצמכם.

זה האירוע שלכם המתחתנים. ההורים, החברים והמשפחה הם אורחים, ואסור להיכנע ללחצים שלהם כי תמצאו את עצמכם מסתכלים על תמונות החתונה שלכם ולא מבינים איך פתאום נהיו לכם כל כך הרבה אורחים, איך החלפתם אולם, איך לבשתם משהו שאתם לא אוהבים, איך ויתרתם על המוסיקה שרציתם... איך התפשרת על החתונה של עצמכם.

אני הגעתי למסקנה שאי אפשר לרצות את כולם ולא משנה מה תעשו באירוע שלכם, תמיד יהיו את אלה שישבו שם עם פרצוף של מלפפון חמוץ ויתלוננו על האוכל, על התאורה, המיקום, האיפור של הכלה, וגם על זה שנגמר נייר הטואלט בשירותים. כמובן שיש אנשים חשובים בחיים שלנו ואפשר להתחשב בהם כל עוד זה לא פוגע בנו, למשל אמא שלי לא אהבה את הרעיון שנשלח הזמנות וירטואליות במייל או בוואצאפ, אז הסכמנו להדפיס את ההזמנות – עליהן מופיע ציור מהמם של שלושת הכלבים שלנו לובשים חליפת חתן, שמלת כלה ותלבושת קופידון (גאה בעצמי בטירוף על העיצוב הזה). כמובן שכבר שמענו תלונות על זה שהשמות על המעטפה כתובים בכתב יד, ו"למה הם הדביקו את המעטפה? זה קשה לפתוח".

אז ההמלצה שלי – תעשו מה שטוב לכם, תזמינו אך ורק את מי שאתם רוצים, תבחרו את נותני השירות שיעשו לכם את האירוע הכי כייפי, ואל תישברו תחת לחצים – לא משנה מה תעשו, יהיה מי שיתלונן, אז עדיף שיתלוננו על הדברים שאתם אוהבים ונהנים מהם. בסופו של דבר, מי שבאמת אוהב אתכם ישמח איתכם ובשבילכם, ולא יהיה לו אכפת ממעטפות או זמן נסיעה, ובטח שלא מזה שלא היו דגים.

#חתונה

57 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול