שוקולד צ'יפס לבן עם דוריאן


דוריאן נחשב מלך הפירות. זאת בגלל הכמות המדהימה של הערכים הקיימים בו ויתרונותיו. למשל מניעת גידול תאים סרטניים, תמיכה במצביי אנמיה, חיזוק מערכת החיסון, שיפור רקמת העצם ועוד ועוד. המתכון הבא מתאים כחטיף בפני עצמו או כחלק ממתכונים אחרים.

רכיבים: חצי כוס חמאת קקאו רבע כוס חמאת שקדים 3 כפות סירופ אגבה קמצוץ קאיין קמצוץ מלח הימליה 2 כפות אבקת דוריאן (יש לוודא כי האבקה היא נאה ושהפרי לא עבר בישול ניתן להשיג ב-raw food world או באתרים שונים באינטרנט)

אופן ההכנה: 1. בסיר כפול יש להמיס את חמאת הקקאו ולוודא שהמים בסיר התחתון אינם נוגעים בתחתית הסיר העליון. במהלך זה יש להביא את חמאת הקקאו לטמפ' של כ- 41.5, לאחר מכן לקרר את החמאה ל-14.5 מעלות ואז לחמם שוב עד ל-38 מעלות. 2. בשלב זה להוסיף את סירופ האגבה ולטרוף חזק ללא הפסקה למשך כמה דקות. 3. לאחר מכן להוסיף את המלח, הקאיין ואבקת הדוריאן ולהמשיך לטרוף כדי שלא יווצרו גושים. 4. להוסיף את חמאת השקדים ולקפל עד קבלת מרקם חלק והומוגני. 5. להכניס את הבלילה למקרר לכמה דקות ספורות כדי שתתגבש מעט ולאחר מכן להעביר את הבלילה לשקית זילוף ולזלוף את הצ'יפס בגודל הרצוי. ניתן לזלוף גם לתבניות פרלין או פשוט לקשט עוגות ועוגיות.

#דוריאן #אגבה #שקדים #קקאו

49 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול