לחוח מלא עם עשבי תיבול


מתכון מהיר וקל ללחוח תימני אוורירי מקמח מלא ועשבי תיבול

מצרכים ל- 10 לחוחים בקוטר 16 ס'מ 500 גרם קמח מלא / 70% / ערבוב של מלא ולבן (כ-4 כוסות) 30 גרם שמרים טריים (או 10 יבשים) כף סולת 10 גרם מלח (כפית וחצי) 650 גרם מים (3 כוסות וקצת) צרור עלים ירוקים קצוצים – פטרוזיליה, כוסברה, רוקט, חובזה, גדילן, חרדל וכו'..

אופן ההכנה: מנפים את הקמח לקערה ומפוררים אליו את השמרים והסולת. מוסיפים את המים והמלח ומערבבים בעזרת כף או היד עד שאין יותר גושי קמח. מכסים במגבת לחה או ניילון נצמד ליצירת התססה בבצק, לפחות שעה. ניתן להכין יום קודם ולהתסיס במקרר. מסירים את המגבת / הניילון ומוסיפים את העלים הירוקים ומערבבים להטמעה. ממלאים מצקת בתערובת ויוצקים למחבת. מתחילים באש גדולה יחסית – הלחוח יתחיל להוציא בועות ולהאפות מהצדדים פנימה. מחכים שכל הבצק ינוקב בחורים, מרימים אותו בעזרת מרית ובודקים שהלמטה שחום. אם הוא שחום מניחים על מגש ומצננים, אם עדין לבנבן – ממשיכים לקלות עוד חצי דקה.

הזמן לאפיית לחוח אחד הוא כ-4 דקות.

כשהלחוח מוכן מורידים אותו לצינון בצלחת ושוטפים את המחבת תחת מים זורמים על מנת שתתקרר. כשהיא קרה יוצקים עוד מצקת וחוזר חלילה.

בזמן שהלחוח מצטנן הוא מתרכך והופך לספוגי. מניחים את הלחוחים המוכנים (והקרים) אחד על השני, וזוללים. ניתן להקפיא ולהחיות שוב על גבי מחבת.

#סולת #לחוח #קמח #מלא #עשביתיבול #פטרוזיליה

1,752 צפיותתגובה 1