כורכום למתחילים


ישנם אינספור מחקרים אשר בוצעו ונוסו בכל העולם על צמח הכורכום ועל החומר העוצמתי – כורכומין אותו הוא מכיל.

כורכומין מצוייד בנוגדי חמצון רבים המונעים תנועה של רדיקלים חופשיים הגורמים לחמצון התאים. בנוסף, הוא בעל שימושים מרפאים רבים ברפואת המזרח והמערב גם יחד. כמובן שאת החומר ניתן לצרוך מתבלין הכורכום עצמו, אך במינונים נמוכים ולכן, יצרניות תוספי המזון החלו לייצר בשנים האחרונות מגוון עצום של כורכומין בטבליות או בנוזל.

כפי שנאמר, מחקרים רבים בוצעו במטרה למצוא את הקשר שבין צריכת כורכומין לבין טיפול במחלות כרוניות שונות כמו מחלות פרקים, סוגים שונים של מחלת הסרטן, דלקות מעיים, טרשת נפוצה, מחלות לב וכלי דם, אלצהיימר ועוד. מחקר שבוצע בתל השומר החל משנת 2006 ובדק את הקשר שבין טיפול בכורכומין לבין החלמה מדלקות מעיים קשות, מצא כי מטופלים שצרכו כורכומין בשילוב תרופות, החלימו בצורה יעילה יותר לעומת אנשים אשר קיבלו טיפול תרופתי בלבד. המחקר פורסם בכתב העת Gastroenterology and Hepatology. כמו כן, מחקר נוסף שבוצע בתאילנד בשנת 2014 מצא כי כורכומין יעיל ויכול לשמש כתרופה טבעית של ממש המעלימה כאבים כרוניים, הנובעים כתוצאה מדלקות קשות. מחקר זה בוצע על דלקות ניווניות באזור הברכיים. אלו רק שניים מאלפי מחקרים, סיקורים ומאמרים רפואיים אשר נכתבו על חומר הכורכומין ועל השפעותיו הרבות.

במערב עושים עליו מחקרים, במזרח – כבר ידעו זאת מזמן

למעשה מה שגילתה רפואה המערב רק לאחרונה, ההודים והסינים כבר ידעו מזמן בלי לבצע יותר מדי מחקרים וניסויים . ההוכחות מדברות בעד עצמן שכן רמת החשיפה למחלות כמו סרטן ודלקות מעיים שכיחות ונפוצות במערב פי כמה מאשר במזרח. בהודו מכנים את חומר הכורכומין ״הלדי״ ושם משתמשים בו לטיפול במחלות עור ודלקות מסוגים שונים.

הסינים מעריכים את הכורכומין בתור מניע צ׳י וטוענים כי הוא מזרים את מערכת הדם ובעל אפקט מחמם. בנוסף, מחקרים רבים מוכיחים כי כורכומין תומך בפעילותה של מערכת העיכול ומסייע לחילוף החומרים. כורכומין גם מסייע למנוע תופעות לוואי המתרחשות כתוצאה מאלרגיה כמו אסתמה או סינוסיטיס לדוגמא. הוא מאזן את רמות הסוכר בדם ומעניק מראה עור צעיר ובריא.

לסיכום, כורכומין הוא חומר אפקטיבי לחיזוקן ולאיזונן של המערכות השונות בגוף, עליו בוצעו אין ספור מחקרים ובמקומות רבים בעולם, עדיין מרבים לחקור אותו. ייחודיותו של הכורכומין באה לידי ביטוי בכך שהוא לא פוסח על אף מערכת בגוף ונלחם במחלות כרוניות רבות.

המאמר באדיבות אתר "טבע בריא", המציע מבחר גדול של מוצרי בריאות ותוספי תזונה לספורטאים.

#כורכום

70 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול