הארנב שם לק


בואו נודה באמת- אחרי החזרת סמל הארנב ורשימות החברות ה"נקיות" מניסויים הנמצאות בכל פינה ברשת, ברור מאוד מאילו חברות כדאי לרכוש מוצרי קוסמטיקה. תחום אחד שתמיד נופל בין הכיסאות, הוא תחום הלקים. לרוב, לא מצויין על האריזה האם המוצרים נוסו על בעלי חיים או מכילים מוצרים מן החי. בנוסף, חברות רבות הקיימות בשוק הן חברות המשווקות לקים בלבד, מה שמקשה על הכרת מדיניות הניסויים של הרשת.

בעקבות אי הבהירות בנושא, גייסתי למסע הלקים את המומחית הגדולה ביותר שאני מכירה לנושא- לילה קלינגר, שהפכה ממזמן את תחום הציפורניים לאמנות של ממש. בסיועה הצמוד הכרתי את כל החברות הטבעונית בשוק, וכן קיבלתי חוות דעת מפורטת במיוחד על כל אחת ואחת מהן.

Careline:

אחת החברות הישראליות המובילות בתחום הקוסמטיקה. השיקה לאחרונה מברשת מריחת לק חדשה ורחבה יותר, המקלה על מריחתו. בפינת המומחית טענה לילה כי "מגוון הצבעים לא רחב במיוחד, אך עם זאת הלק נראה איכותי לרוב גם לאחר שכבה אחת". לאחר ניסיון אישי, נראה כי המריחה אכן מוקלת בזכות המברשת, וכי מבחר הצבעים משביע רצון כאשר מדובר בצבעים ה"סולידיים" יותר. מאידך, מייבש הלק המהיר של החברה שינה את צבע הלק הסופי, והפך אותו לשברירי ומתקלף.

בגזרת המחירים- בקבוק נמכר לרוב במחיר סביר, למעט מחזק הציפורניים ומייבש הלק שלא נכללים במבצעים ונמכרים במחיר מופקע.

CHIC:

אחת החברות הנפוצות בארץ, אשר על אריזתן לא סומן סמל הארנב המוכר ולכן הייתה שרויה במחלוקת. אז נקבע אחת ולתמיד- החברה מייצרת לקים טבעוניים למהדרין!

בגזרת המומחה, נראה כי מגוון הצבעים הרחב משביע את רצונה של חובבת השילובים הייחודיים, אך חוסר העקביות באיכות הצבע פוגם בהתרשמותה מהמותג. "קשה לקבוע בוודאות את איכותו, כיוון וצבע אחד של לק יכול להיות עמיד ואיכותי, ומאידך ביום אחר או בבקבוק אחר יכול להיות באיכות ירודה. כמו כן, לאחר פתיחת הבקבוק הלק מתייבש במהירות ולעיתים אף מראה סימני גבשושיות" אמרה. מנסיוני- גווני האדום עמידים במיוחד ולא משנים את גוונם עם הזמן. כמו כן, המברשת מעט מסורבלת למריחה.

בכל הנוגע למחיר- החברה היא ללא ספק אחת מהחברות הזולות והנפוצות ביותר בשוק הישראלי.

Gade:

חברה נוספת שהיוותה מסתורין עבורי, והעלתה חיוך על פניי כאשר התברר שאינה מנסה את מוצריה על בעלי חיים. "מבחינתי, זוהי החברה המועדפת" אמרה קלינגר, "יש להם מגוון רחב במיוחד של צבעים, לצד ליין מנצנץ שיצא זה מכבר". עוד הוסיפה כי "מעולם לא נתקלתי בלק בינוני או מטה מהחברה הזו". מנסיון אישי- מברשת המריחה לא נוחה במיוחד, ולעיתים בגוונים המעט שקופים יש חוסר אחידות בגוון היוצא על הציפורן.

במתחם המחיר- חשוב לרכוש במבצע. לרוב ישנו מבצע על מוצרי החברה ברוב הרשתות הגדולות, ובכזה לא עולה על 15 שקלים לבקבוק. שלא במבצע המחיר לא נוח לכיס.

Life:

מותג הבית הוותיק של "סופר פארם", המציע מגוון רחב של מוצרים ללא מרכיבים מהחי, ושלא נוסו על בעלי חיים. כאן נצפתה אי הסכמה טוטאלית ביני ובין המומחית היקרה. כמשתמשת בגווני לק אחידים ובצבע בודד בכל שימוש- הלקים היו עמידים, נוחים ובגוונים אמינים. מאידך, לאמנית לקים כמו לילה הגוונים לא היו טובים במיוחד, ונראו מעט דהויים במריחה על הציפורן. ככל הנראה תלוי במטרת השימוש.

בפן העלות החברה כמעט תמיד שמה בכיס הקטן את כל החברות בשוק, ומהווה קנייה בטוחה וללא רגשות אשם.

Sally Hansen:

חברה מעט אנונימית, אשר מציאת מוצריה היא בעיה דיי גדולה. האמנית תיארה כי "כל לק שלה הוא פשוט אושר קטן בבקבוק, אך המחיר בהתאם. צריך להבין כי בכדי לקבל רמת לק שלא מוצאים בארץ צריך להשקיע סכום אשר נע סביב ה-60 שקלים לבקבוק". לשיקולכן.

Bourjois:

מדוע?! מדוע סדרת הלקים של החברה כה מצומצמת וקשה להשגה? קלינגר מתארת את הסדרה כ"לא פחות מנהדרת- בעלת מברשת רחבה ונוחה למריחה, צבעים מעולים והתייבשות מהירה".

עבור כל הטוב הזה המחיר גבוה בהתאם- אולם ניתן פעם בכמה חודשים לתפוס אותם במבצע. היכנסו לחנות הקרובה לביתכם והתפללו למזל.

WOW:

כאן נחלנו שתינו אכזבה קשה. איכות הלק הייתה ירודה בשני המקרים, ואף אילצה את לילה למרוח שלוש שכבות כמינימום רק בכדי להקנות לציפורן מראה סביר. הלק מתקלף במהירות, לא עמיד כלל ומחירו נמוך בהתאם. לא כדאי להתפתות.

GlitterBunny Polish:

חברה קטנה וישראלית אשר נכנסה לא מזמן לשוק. החברה התבססה מראש כחברה טבעונית לחלוטין, ומוכרת נכון לכרגע רק באתר האינטרנט הרשמי של החברה. "לגליטר באני" גווני לק ייחודיים הנעשים בעבודת יד, ומתאפיינים בעיקר בסוגי נצנצים שונים. ניתן למצוא גם כמה גוונים "סולידיים" ללא נצנצים בכלל. על מספר נסייניות הלקים היו טובים, עמידים ובעיקר- ייחודיים.

המחיר יקר יחסית (סביבות העשרה דולרים)- אך חשוב לזכור שמדובר בלקים בעבודת יד.

#טבעונות #איפור #קוסמטיקה #לק

423 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול